Gruaja e fotografit (Albanian Edition)

Gruaja e fotografit (Albanian Edition)

Enkelejd Lamaj / Mar 30, 2020
Gruaja e fotografit Albanian Edition do qytez ka historit e veta E n do qytez sado e vog l q t jet nj histori sht e s gurt se do i hyj n xhep dikujt ose disave
 • Title: Gruaja e fotografit (Albanian Edition)
 • Author: Enkelejd Lamaj
 • ISBN: 9781301837199
 • Page: 281
 • Format: ebook
 • do qytez ka historit e veta E, n do qytez , sado e vog l q t jet nj histori, sht e s gurt se do i hyj n xhep dikujt, ose disave.
  • BEST KINDLE "✓ Gruaja e fotografit (Albanian Edition)" || DOWNLOAD (E-Book) ☆
   281 Enkelejd Lamaj
  • thumbnail Title: BEST KINDLE "✓ Gruaja e fotografit (Albanian Edition)" || DOWNLOAD (E-Book) ☆
   Posted by:Enkelejd Lamaj
   Published :2019-011-19T02:59:06+00:00

  About "Enkelejd Lamaj"

   • Enkelejd Lamaj

    Enkelejd Lamaj lindur m 20 n ntor 1978 n Lushnje shkrimtar shqiptar nga Shqip ria.Pasionin p r t lexuar dhe shkruar e ka gjetur qysh n f mij ri Por do t vinte viti 2003 kur do t prezantohej p r her t par me nj p rmbledhje me tregime horror t titulluar Fytyra tjet r e nat s Rr fimet e tij sfidojn lexuesin n luft n midis t mir s dhe t keqes, t nd rlikuar s dhe t thjesht s, t besueshmes dhe t pabesueshmes.Mbas nj periudhe pothuajse kat r vje are n Itali, ku punoi n sektorin e turizmit, kthehet n Shqip ri dhe fillon studimet e larta p r drejt si, n Tiran , n Universitetin Jo Publik Luarasi , Fakulteti Juridik Diplomohet n vitin 2008 dhe tani, jeton dhe punon n Tiran , ku krahas ushtrimit t profesionit t juristit, vazhdon edhe t shkruaj.KA PUBLIKUAR Libri i bardhe Tregime , Bota Shqiptare, 2011 Kindle Edition 2012 Smashwords Albanian Edition, 2012 Fytyra tjeter e nates Tregime , Ombra GVG, 2003NGLES Gruaja e fotografit Tregim , Smashwords E Book Edition 2012 Taxi 5 , Smashwords E Book Edition 2012 Kercimi i pare Tregim , Smashwords E Book Edition 2011 Gjimnazistet e semure Tregim , Smashwords E Book Edition 2011 TJET R Tregimi i shkurt r Ujku Revista Letrare Mehr Licht Nr 42, Prill 2012 Tregimi i shkurt r Ricordi perdutti Antologia di scritori albanesi Il mare si lasciava attraversare , Besa Editrice Italia , Novembre 2011 Tregimi i shkurt r Taxi 5 Tregimet e makthit Nr.4 Janar, 2010

  884 Comments

  1. Padyshim tregimi me i bukur qe gjendet tek Libri i bardhe Gruaja e fotografit eshte nje nga ata tregime qe sapo e mbaron, deshiron ta lexosh perseri Kete here me nje sy tjeter, ndoshta duke pare dhe menduar mbi gjithe ato gjera te vogla qe rrethojne jeten tone te perditshmedhe papritur nis e behesh i kujdesshem nga gjithe gjerave qe ben Eshte si rrefimi i nje tragjedie te paralajmeruar, por qe ne fund autori te le me nje pyetje, qe cdonjeri te mund te jape pegjigjen e tij.


  2. Historia e gruas se fotografit, apo historia e teorise mbi rendesine e gjerave te vogla mund te jete pa frike historia e cdonjerit prej nesh Kjo eshte ndoshta arsyeja pse ky tregim me erdhi kaq natyrshem, kaq real dhe kaq i frikshem njekohesisht.
  Leave a Reply